Impresariat 34art.pl – TEATRY | KONCERTY | KABARETY – bilety online

Matylda/Łukasiewicz oraz BISZ - Gdańsk

Niezwykły projekt muzyczny. Wyjątkowi artyści na jednej scenie:

Duet Matylda/Łukasiewicz oraz BISZ.

Matylda/Łukasiewicz

W 2022 roku Matylda Damięcka i Radek Łukasiewicz współpracowali przy płycie „Rzeczy ostatnie” zespołu Polskie Znaki. Od tamtego czasu kontynuują współpracę, owocem czego są głośne single i płyta zapowiedziana na przełom 2023/2024.

Radka znamy doskonale z zespołów Pustki czy Bisz/Radex, ale także pisania dla innych m.in. Brodki, Artura Rojka, Piotra Zioły. Matylda to dobrze znana aktorka i rysowniczka z Instagrama, która konfrontuje odbiorców z często niewygodnymi tematami. W duecie Matylda Damięcka śpiewa i odpowiada za oprawę wizualną projektu, a Radek Łukasiewicz za produkcję. Debiutancki singiel „Matka” odbił się szerokim echem wśród polskiej publiczności i uzyskał już przeszło milion odsłuchań na platformach streamingowych. Zespół wypuścił również single „Mężczyźni” i „Czuły barbarzyńca”.

Nadchodzący album, który zostanie zaprezentowany podczas koncertu, jest pełen historii, które dotykają kwestii życia kobiet i mężczyzn we współczesnym świecie. To opowieść o zwykłym życiu w niezwykłej formie.

BISZ
Bisz urodził się w Bydgoszczy. Na początku swojej muzycznej drogi działał z lokalnymi raperami.

W 2012 roku wydał debiutancki album pt. Wilk chodnikowy, który zdobył status złotej płyty. Kolejny album B.O.K - Labirynt Babel,uplasował na 1. miejscu zestawienia OLiS

Bisz ceniony za swoją wyobraźnie literacką, zapraszany jest przez wielu artystów do wspólnej pracy. Wśród nich są m.in. Miuosh, Vixen, Tau, Vienio oraz Sarius.

W swych tekstach snuje namysł nad uwikłaniem człowieka w prawa kapitalizmu, zapośredniczenie medialne, dążenie do sukcesu. Próbuje znaleźć granice wolności i indywidualizmu, zastanawia się nad stratą i przemijaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Listopad 2024

17 .11

 niedziela

 19:00

Gdańsk

Stary Maneż

dostępne bilety: 175

kup bilet